Kablolu Ağdaki İnterneti Kablosuz Ağa Aktarmak

11.657 kez okundu

Mar
16


Geçen gün yazdığım yazıda “kablosuz ağ kurma” konusunu anlatmıştım. Bugün de yine ağlarla ilgili bir konu yazıyorum. Ortamda kablolu internet var aynı zamanda da birden fazla laptop var, çoğu kişi karşılaşmıştır bu durumla. Bir kişi kablolu internetten faydalanabiliyor ama diğer arkadaşlar mağdur :]. İşte şimdi herhangi bir araç kullanmadan o kablolu interneti kablosuz ağa nasıl aktarırız, mağdur arkadaşların da o internetten faydalanmasını nasıl sağlarız? Bunu sorunu çözmek için ortamdaki laptoplardan birini bir nevi modem yapacağız. Şimdi ayrıntılı bir şekilde bu sorunun çözümünü resimlerle açıklayacağım.

İlk olarak ağ ve paylaşım merkezini açıyoruz.(Aşağıdaki resim) Bu pencerede “Change Adapter Settings” seçeneğine tıklıyoruz.

Açılan pencereden Local Area Connection (kablolu ağ bağdaştırıcısı) üzerinde sağ tıklayıp özellikler seçeneğine tıklıyoruz. Açılan pencereden “sharing” sekmesi altında iki tane seçenek bulunmakta. Bu seçeneklerden ilkini de işaretleyip iki seçenek de işaretli durumdayken “ok” tuşuna tıklıyoruz.


Bu işlemleri tamamladıktan sonra yapacağınız işlem için yapacağınız şey ise kablosuz ağ kurmak olacak. Bu yazımı da daha önce yazmıştım, bilmeyenler gerekli bilgiyi buradan alabilirler. Kablosuz ağı da kurduktan sonar diğer bilgisayarlar bu kablosuz ağa bağlanarak interneti kullanabiliyorlar. Görüşmek dileği ile…

Yorumlar ( 2 )


Yayınlanma Tarihi: Çarşamba, Mart 16th, 2011 22:41
Kategori: Genel.
Bu yazıya yapılan yorumları takip etmek için RSS 2.0 'a bir tıkla üye olabilirsiniz.

“Kablolu Ağdaki İnterneti Kablosuz Ağa Aktarmak” yazısı için 2 yorum

  1.  Hüseyin

    faydalı bir yazı olmuş başkanım :)

  2.  Halil

    Elinize sağlık, çok güzel bir paylaşım…

Soru ve Görüşleriniz İçin Yorum Panelini Kullanabilirsiniz

Yorum yazarken lütfen Türkçemizin imla kurallarına uyunuz.
İmla kurallarına uymayan yorumlar ikaz edilmeksizin silinebilir!


sekiz − yedi =

Yazılan yorumların yasal sorumluluğu, yorumun sahibine ait olup serefakyuz.com bundan sorumlu tutulamaz!