Cuma günü(14.06.2013) başlayacak olan Android Geliştirici Günleri, Türkiye’ de yapılmış son yılların en büyük teknoloji organizasyonu olarak dikkat çekiyor.  İki gün sürecek organizasyonda 20′ si yurt dışından gelen 60 konuşmacı sunum yapacak.
androiddeveloperdays

Android Geliştirici Günleri, katılımın ücretsiz olduğu, gönüllüler tarafından organize edilen ve Türkiye’de teknoloji geliştiriciliğini küresel seviyeye çıkarmak için bir kıvılcım olmayı hedefleyen,   Android teknolojileri ve mobil dünya üzerine seminerler ve yarışmalar içeren bir teknoloji konferansıdır. Etkinlikte Lars Vogel, Eric LafortuneBernd Schulze, Mark Allison gibi Android dünyasının tanınmış  isimleri konuşmacı olarak yer alıyor.  1500′ ün üstüne katılım beklenen etkinlikte, konusu Android Oyun Programlama(Andengine) olan sunumum, Cumartesi günü saat 14:30′ da başlıyor.

Etkinlikte ayrıca, 14 Haziran Cuma günü 13.30’da başlayacak ve 15 Haziran Cumartesi günü 13.30’da  son bulacak olan EcaHack Hackathon adlı yarışmada, Android  geliştiricileri 24 saat aralıksız kod yazarak yarışacaklar. Yarışmada dereceye girenlere Turkcell tarafından çeşitli hediyeler verecek.

Android Geliştirici Günleri’ne katılanlara Dubai’de iş kurma fırsatı sunan, pazara çıkabilecek yaratıcı ve yenilikçi fikirlerin arandığı Innov-a-thon’Lite girişimcilik yarışmasının Ankara ayağı da etkinlik kapsamında gerçekleşiyor. 3 saatlik maraton sonunda kazanan gruplara Dubai’de fikirlerini gerçekleştirme imkanı için ulaşım, konaklama ve danışmanlık gibi kaynaklar Turn8 tarafından sunuluyor.

GDG tarafından düzenlenen fırsatlarla dolu Android Geliştirici Günlerine katılım eminim ki sizlere çok şey katacaktır. Birbirinden önemli konuşmacılarla tanışma ve teknoloji alanında ufkunuzu genişletme fırsatına sahip olacağınız Android Geliştirici Günleri’ ne bilişim dünyasının tüm bireyleri davetli.

Post comment

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.