Hakkımda

20.10.2014

Sivas’ ın Şarkışla ilçesi doğumlu olduğumu belirteyim. Eğitimime yine Şarkışla’ da başlayıp, orta öğrenimimi de Şarkışla Anadolu Lisesi’ nde tamamladım. Üniversite eğitimimi ise Gazi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde tamamladım.

Bilgisayar oyunlarına olan merakım ve mesleğimin teknik açıdan getirdiği merakla birlikte oyun programlama sektörü dikkatimi çekti. Bu merakla mobil oyun sektörüne yöneldim. İkinci sınıfta, Gazi Bilgisayar Mühendisliği Topluluğunda başkanlık serüveninin ardından, bu doğrultuda ilerlemek amacı ile ünversite üçüncü sınıfın başlarında topluluktaki görevimi bırakıp bu alanda çalışmaya başladım. Yaptığım oyunlar ve çalışmalarım sonunda edindiğim birikimlerle Android Oyun Programlama Kitabını üçüncü sınıfın sonunda bitirdim ve yayınladım. Odtü Teknokent Atom şirketlerinden Udo Games(o dönemdeki adı ile Gaming Mouse) dahilinde oyun üzerinden, Android uygulamalarına başladım. Udo Games bünyesinde ve Fatih Projesi bünyesinde birçok oyun geliştirdim ve hala bu alanda çalışmaya devam etmekteyim. Mezuniyetimin ardından (2013 Temmuz) Comodo Security şirketinde çalışmaya başladım ve burada çalışmaya devam etmekteyim.

Okul ve iş dışında spor hayatımın önemli bir kısmını kapsar. Futbol, tenis aktif olarak içinde olduğum sporlar arasında. Masa tenisi-voleybol da denk gelirse. :)